خانه / اخبار سایت / کمک سودوکو به بیماران

کمک سودوکو به بیماران

سودوکو سبز در مورد تاثیر بازیهای فکری از جمله سودوکو بر بیماریها تحقیقاتی اتجام داده است وبه نتایج مطلوبی دست یافته است .
… اتومبیلی در خیابان با سرعت به یک مرد۴۲ ساله برخورد کرده است و نیروهای امدادی اورژانس او را به بیمارستان منتقل میکنند او بر اثر این حادثه دچار ضربه شدید به سر و خونریزی مغزی و شکستگی مهره های گردنی و اندام شده و به کما میرود. وضیعت بیمار وخیم است پس از رسیدن به بیمارستان به اطاق فوریتهای پزشکی منتقل میشود پس از احیای قلبی و سی تی اسکن ، خونریزی مغزی محرز و به اطاق عمل منتقل میشود بیمار پس از هفته ها و چند بار عمل جراحی مغز و گردن از خطر مرگ رهایی یافته ولی مدتی را در کما سپری میکند در بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار میگیرد تا بهوش امده و سرانجام از بیمارستان مرخص میشود ….
پس از آن بیمار و اطرافیان او متوجه میشوند که حافظه اش دچار مشکل شده است و حالات فراموشی دارد از جمله در بیاداوردن بعضی اسمها و …. تا اینکه سودوکو سبز توسط یک نفر به او معرفی میشود و او مشتاقانه به ان میپردازد روزهای اول وقت بیشتری را صرف بازی با سودوکو میکرده است تا اینکه متوجه میشود که رو به بهبودی است . او پس از ۲-۳ ماه معتقد است که مشکل حافظه او کامل برطرف شده است و سودوکو به او کمک زیادی کرده تا بحالت قبلی برگردد. وی اکنون یکی از دوستداران سودوکو است . تاثیرسودوکو درکمک به درمان بیماران دیگر درحال بررسی است .

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*


رفتن به بالا